all right reserved © 2014       Projekt i wykonanie Agencja interaktywna

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

ZAMEK RYN

 

ZAMEK RYN

Hotel ZAMEK RYN to krzyżacki zamek zaadaptowany na centrum kongresowo-hotelowe. Wznosi się nad miasteczkiem Ryn, malowniczo położonym na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami Ołów i Ryńskim, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Ta XIV-wieczna, druga co do wielkości tego typu budowla w Polsce, usytuowana jest w jednym z najatrakcyjniejszych regionów pod względem krajobrazowym, przyrodniczym oraz turystycznym. Mazurski krajobraz, pagórkowaty, pofałdowany teren, bajeczne jeziora, wijące się długimi rynnami, pełne uroczych zatok i półwyspów, to okolice Zamku. Idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu, zaplanowanych wakacji czy zorganizowanie biznesowego spotkania.

 

Naszym zadaniem było "dyskretne" nagłośnienie zabudowanego dziedzińca zamkowego, na którym odbywają się różnego rodzaju spotkania, uroczystości, konferencje, pokazy, spektakle teatralne i koncerty. Utrudnieniem były warunki akustyczne oraz brak zgody na montaż systemów głośnikowych montowanych na ścianach, brak możliwości poprowadzenia w sposób niewidoczny instalacji głośnikowej. Dźwięk z zaprojektowanego systemu równomiernie wypełnia całą powierzchnię dziedzińca, zapewniając najwyższej jakości muzykę, z głębokim czystym basem, słyszalnym również przy cichym odtwarzaniu muzyki

Zmontowaliśmy tam system składający się z ośmiu zestawów głośnikowych typu Bose FreeSpace 3 zawieszonych na mocowaniach typu pendant, ukrytych w konstrukcji wielkich żyrandoli równomiernie rozmieszczonych nad całym dziedzińcem. Dzięki temu udało stworzyć się system praktycznie niewidoczny, zapewniający wysokiej jakości dźwięk w dużym i trudnym akustycznie pomieszczeniu. Urządzenia sterujące umożliwiają podział nagłaśnianej powierzchni na strefy. Zastosowanie czterokanałowego wzmacniacz mocy typu Bose Entero 4200 oraz matrycy audio współpracującej z mikserem umożliwiło proste załączanie poszczególnych sekcji nagłośnienia. Zamek Ryn to miejsce wyjątkowe - niezwykłą atmosferę czuje się na każdym kroku. Komnaty zamkowe, dziedziniec, eksponaty muzealne, zabytkowe wnętrza restauracji, tworzą niestykany "klimat" i zachęcają do ponownego odwiedzenia tego miejsca.